هفدهمین کنگره پژوهشی سالانه دانشجویان علوم پزشکی کشور- اخبار کنگره
مراسم افتتاحیه هفدهمین کنگره پژوهشی سالانه دانشجویان علوم پزشکی کشور

حذف تصاویر و رنگ‌ها


هفدهمین کنگره پژوهشی سالانه دانشجویان علوم پزشکی کشوردر کاشان آغاز به کار کرد

آغاز به کار هفدهمین کنگره پژوهشی سالانه دانشجویان علوم پزشکی کشور در کاشان

هفدهمین کنگره پژوهشی سالانه دانشجویان علوم پزشکی کشور عصر روز سه شنبه با حضور شاهین آخوند زاده قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، رییس دانشگاه و جمعی از اعضای هیات علمی، مسوولین دانشجویان دانشگاه و کشور در سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه علوم پزشکی کاشان آغاز شد.

به گزارش وب دا، قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاحیه با اشاره به اینکه اولین دستاورد کنگره ها شادابی فرهنگی است، گفت: طی  38سال گذشته جمعیت دانشجویی از 120 هزار نفر به 5 میلیون نفر رسیده است.

دکتر آخوندزاده، افزایش جمعیت دانشجویی از 120 هزار نفر به 5 میلیون نفر توانسته پتانسیل قابل توجهی را برای کشور ایجاد کند که بعد از توان دفاعی باعث شده تا توان علمی ما مانع تجاوز دیگر کشورها شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این همایش، ضمن خیرمقدم به پژوهشگران و محققان، این کنگره را مکانی برای تبادل اندیشه ها و تجربیات بیان کرد.

دکتر محمد حسین اعرابی، برگزاری کنگره های علمی را فرصتی برای شروع تحقیقات بیشتر با دید گسترده و وسیع تر عنوان کرد و اظهار داشت: در چنین کنگره هایی پژوهشگران می توانند از نزدیک در جریان تازه ترین تحقیقات قرار گیرند.

وی، انتخاب علوم پزشکی کاشان از بین دانشگاه های گرگان، همدان و شیراز  برای میزبانی هفدهمین کنگره پژوهشی سالانه دانشجویان علوم پزشکی کشور را برای این دانشگاه حائز اهمیت خواند.

وی اظهار امیدواری کرد: این کنگره ضمن ارائه مقالات تخصصی، راهی برای شکوفایی استعدادهای جوانان و هدفمند سازی تحقیقات آنان در راستای رشد و توسعه کشور فراهم کند.

دکتر محمد حسین اعرابی، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمینه انجام تحقیقات و پژوهش اظهار داشت: پیشرفت های زیادی در این راستا صورت گرفته است.

دکتر امانلو سرپرست کمیته های تحقیقاتی کشور  در ادامه ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این کنگره، خواستار حضور فعال دانشچویان در کنگره های علمی را خواستار شد.

وی گفت: معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی جایزه ویژه ای را برای برگزیدگان کنگره در نظر گرفته است.  

گفتنی است: هفدهمین کنگره پژوهشی سالانه دانشجویان علوم پزشکی کشور به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه و با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مورخ 16/6/94 به مدت 4 روز در دانشگاه برگزار می شود.

AWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه هفدهمین کنگره پژوهشی سالانه دانشجویان علوم پزشکی کشور:
http://src.kaums.ac.ir/find.php?item=1.55.75.fa
برگشت به اصل مطلب